İYİ Parti ve CHP Mansur Yavaş’da Şartlı Anlaşma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Liderler, iki partinin başta Ankara olmak üzere işbirliği öngördüğü illerle ilgili değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in Mansur Yavaş isminde uzlaştığı belirtiliyor.

İki lider, yanlarında işbirliği görüşmelerini yürüten her iki partinin Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Koray Aydın’la birlikte görüşme yaptı.Bir buçuk saat süren toplantıda, özellikle Ankara ve uzlaşılacak diğer illerle ilgili müzakereler gerçekleştirildi. Liderlerin görüşmesinden kesin bir karar çıkmazken, kulislerde Mansur Yavaş isminde uzlaştıkları konuşulmaya başlandı.Öte yandan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlı yarın (pazartesi günü) İYİ Parti ile ortak aday gösterilmesi tartışılan Mansur Yavaş ile bir araya gelecek.Kılıçdaroğlu’nun Mansur Yavaş’la adaylığı konusunda detayları konuşacağı belirtiliyor.

Ne olmuştu Biz Ankara’dan mutlaka bir aday göstermek istiyoruz. Adayımız partimizin rozetini takmak zorunda” denilmişti. İsmi CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak da geçen Yavaş ise, daha önce yaptığı açıklamalarda CHP’li olmadığı belirtmişti. Ayrıca Ankara’nın “rozetsiz” yönetilmesi gerektiğini savunan Yavaş, “Ankara seçimine sadece parti gözüyle bakanlar 24 yıllık bir partizanlıktan ders almamış demektir. Aynısını yapmak istemenin izahı yoktur. Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir. Umarım ortak akıl ve uzlaşı ile bir aday tesbiti yapılıp Ankara layık olduğu değere kavuşur.” denilmişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir