İYİ Parti’den Ak Parti’ye transfer rozeti Erdoğan taktı

HDP’nin 7 büyükşehirde aday göstermeyeceğini ilan etmişti.

CHP’nin İzmir’de Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i aday gösterince olanlar oldu.

Yaşanan gelişmeler İYİ Parti içinde tepkilere neden oldu.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal AK Parti’ye katılıyor.

Akkal’ın AK Parti’ye katılım rozetini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak.Tamer Akkal kimdir? Milletvekili Tamer Akkal, HDP’nin bazı büyükşehirlerde aday çıkarmayarak Millet İttifakı’na destek vermesi karşısında parti genel merkezinin sessiz kalmasına tepki olarak İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklamıştı.Akkal istifa açıklamasında , İYİ Parti’den istifasının ardından bazı çevrelerce birtakım iftiralara maruz kaldığın ve görüşlerinin çarpıtıldığını ifade ederek, “Yaptığım açıklamada hiçbir İYİ Parti mensubunu ve geçmişte kader birliği yaptığım arkadaşlarımı töhmet altında bırakacak bir söylemde bulunmadım.

Benim burada ifade ettiğim konu, terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin bazı büyükşehirlerde aday çıkarmayarak Millet İttifakına dolaylı yoldan da olsa destek vermesi karşısında İYİ Parti Genel Merkezi’nin sessiz kalarak adeta bu desteği kabullenmesidir” demişti. Tamer Akkal İYİ Parti’den istifa gerekçelerini açıkladığı yazılı açıklaması şöyleydi:”İYİ Parti Genel Merkezi, partideki Türk milliyetçilerinin bu rahatsızlığını dikkate almadığı gibi Başbuğ Alparslan Türkeş’in idamını isteyen, 5 yıla yakın bir süre hapis cezasına çarptıran, ülkücüleri işkencelerden geçiren ve hapislerde çürüten Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına da itiraz etmemiştir. Babanın suçu evlada yüklenemez’ diyerek kulağının üzerine yatanlar, Tunç Soyer’in babasının mirasına sahip çıktığı gerçeğini ve HDP mitinglerinde yaptığı konuşmaları görmezden gelerek Türk milliyetçileri nezdinde kendilerini küçük düşürmektedirler.

TAMER AKKAL KİMDİR?Tamer Akkal, 1974 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir.İş Adamı ve Yatırımcı; İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladı. Yükseköğrenim için İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne girdi ve hâlen eğitimine devam etmektedir.Uzun yıllar boyunca aile şirketini yönetti. 2 dönem Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Ankara Delegeliği, Manisa Otobüsçüler ve İşletmecileri Derneği Başkanlığı gibi STK’larda çeşitli görevlerde bulundu.2007 yılından itibaren Manisa’da siyaset ile uğraşmaya başladı. 24 Haziran 2018’de İYİ Parti Manisa Milletvekili seçildi. Akkal, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir