kaftancı açıkladı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, telefonla katıldığı canlı yayında, te-rörist Sakine Cansız hakkında 2013 yılında attığı tweetle ilgili soruya cevap verdi. Kaftancıoğlu, Sakine Cansız ile ilgili görüşünün değişmediğini, onu te-rörist olarak görmediğini söyledi.Habertürk TV’deki canlı yayına telefonla bağlanıp cevap hakkını kullanan CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu, te-rör örgütü PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ı te-rörist olarak görüp görmediğine dair soruya “2013’te ne söylediyse aynısını düşünüyorum, görüşlerim değişmedi” cevabını verdi.

PKK’nın kurucusuna ‘devrimci’ demişti kaftancıoğlu 2013’te attığı tweetlerde, Sakine Cansız’ı ve yanındaki diğer iki te-röristi “devrimci” olarak nitelemiş, te-röristlerin ölümüyle birlikte insanlığın öldüğünü söylemişti. Kaftancıoğlu’nun 2013 yılındaki tweetleri şu şekildeydi: “İnsanlık tarihi kadın ile başlar. İnsanlık kadına yapılanlarla kaybeder” demiş Sakine Cansız. Ve insanlık kaybetti.”

“Üç kadın sözünü uzak, resmi, sıradanlaştırıcı buluyorum. ‘Üç devrimci kadın’ denmeli. Devrimci oldukları için ö-ldüler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir