Kan verdikten sonra gerçek ortaya çıktı

Bu kadar vicdansız olunmaz bu kadar kötü bir muamele yapılamaz insana verdiğimiz değer bu olmamalı insanlık harbiden öI-müş kapi-talizm sarmış işte detaylar.

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan ve şehir merkezindeki bir otelde teknik servis (iklimlendirme) kısmınde çalışan Yüksel Duman, 10 gün önce daha önceden de birkaç kere k-an bağışında bulunmuş olduğu iki yaşındaki l-ösemi hastası çocuğa bir defa daha k-an verdi.

Bu defa k-an verince f-enalaşan ve 1 saat acil serviste y-atmak zorunda kalan Duman, 16:00 daki mesaisine 1.5 saat gecikmeli ulaştı. Bu gecikmeyi o gece extra 1.5 saat çalışarak kapatan Dumana ertesi gün telefonla otele gelmesi

istendi.İnsan kaynaklarına başvuran Yüksel Duma;a 1 yıllık çalışma süresinin dolmasına 5 gün kala, ;düşük performans; diyerek iş akdine son verildi.

Yüksel, 1 yıla yakın fazla mesailerini almadan çalıştığı otelden, sudan bahaneyle işten çıkarıldığını bir de bunu son olarak k-an bağışından dolayı geç kalmasına bağlanmasının çok üzüntü verici olduğunu kaydetti.

1 yılına 5 gün kala çıkışı verildi; Bir seneye yakın çalıştığı iş yerinden haksız yere çıkarıldığını ileri süren Son gittiğimde k-an verdikten sonra ba-yıldım. Acilde bir saate yakın kaldım. 16:00’da başlamam ihtiyaç duyulan mesaime 17:30 benzer

biçimde başladım. Ama geç kaldım diye teknik müdür fırça attı. Önce iş, sonrasında sıhhat dedi. Mesaimi fazlasıyla bitirdim.

Sabah arkadaşlarım aradı çıkışın verilecekmiş otele gel dedi. Otele gittim insan kaynaklarının verdiği çıkışımda, ; Düşük performans; yazıyordu. Böyle bir şey asla olamazdı. Bizler bu otelde gece gündüz 4-5 kişilik ekiptik. Eğer düşük performanssa bunu birkaç ay içinde söylenmesi gerekirdi. Yılımın dolmasına 5 gün kala bunu yapmaları çok enteresan.” dedi.

Kan verdiği için işini kaybettiğini ama tekrar o çocuğun kana ihtiyacı olsa yine verirdim diyen Akduman, “ Pişman değilim. Kalbimden yüzde 5 oranında engelli sağlık kurulu raporum var. Zaten zor iş buluyordum.

Sezon açılıyor, birkaç yere iş başvurusu yapacağım. Geçindirmem gerek ailem ve ödemem gereken ev kredi borcum var. Otel hakkında hukuki işlem başlatmayı düşünüyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir