Kapıların açılacağı tarih açıklandı

Reisi Cumhur Erdoğan Avrupa Ülkelerine tek tek insanlık dersi verdi yaptıklarını yüzlerine vurmaktan çekinmeyen Erdoğan Kapıların açılıp Milyonlarca Suriyelinin kervanlar halinde ne zaman Avrupa’ya yollanacağı hakkında da konuştu bakın neler söyledi Uluslararası bir mücadelenin içindeyiz. Yedi düvel s’aldırıyor yedi düvele karşı dimdik ayakta duruyoruz durmaya devam edeceğiz. Bağıranlar konuşanlar bunların hiçbirinin sınırı var mı? Yok.

AVRUPA’YA SESLENDİ ÖNCE AYNAYA BAKIN

2. Dünya S’avaşı’nda 50 milyon kişinin ö’lümünden sorumlu olanların bize insanlık dersi vermeye kalkmalarını acı bir tebessümle karşılıyoruz.

Ruanda’da 1,5 milyon insanı ö’ldüreceksin bize insanlık dersi vermeye kalkacaksın. Önce aynaya bakın. Bizim tarihimizde böyle bir şey asla yok. TUTUŞMAYIN VAKTİ GELİNCE KAPILARI AÇACAĞIZ Güvenli bölge bizim gündemimize bugün girmedi Obama’nın döneminde girdi. O zaman tüm dünya liderlerine söyledim. Ülkeme yönelik milyonlarca insan iltica ediyor. Bunu nereye kadar kaldıracağız? Gelin elinizi taşın altına sokun dedik hepsi lafta kaldı. Dünyada hiçbir ülke sizin bu yaptığınızı yapmadı dediler.

Bal bala demekle ağız tatlanmıyor. Balı getir de bir yiyelim. Dün Avrupa Parlamentosu Suriye’de uçuşa yasak bölge teklifi yapıyor. Oluk oluk k’anın aktığı o günlerde kimse bu teklife dönüp bakmamıştı. Şimdi Sigmar Gabrielle birlikte birden bu tür konular akla geliyor. AB’nin sonu bu samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü yüzünden gelecektir. Bu gidiş iyi değil. Brexit bunlar durup dururken olmadı. Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar.

Tutuşmayın vakti saati gelince bu kapılar da açılır ve Suriyeli mülteciler salınır. Hadi bakalım yüz binleri bir de siz ağırlayın. Paranız var güçlüsünüz Yunanistan’a 100 kişi gidince bizi telefonla arıyorsunuz. Burada 4 milyon var. Kararlıyız. Türkiye’nin insani yaklaşımını zaaf olarak değerlendirenlere kadife eldivenimizdeki demir yumruğumuzu göstermekten asla geri durmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir