Karamollaoğlu’ndan beklenmedik açıklama Fatih ERBAKAN kimin projesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan’ı çok sert bir dille eleştirdi.Mart 2019 yerel seçimler öncesi yeni parti kuran Fatih Erbakan’ı eleştiren Saadet Parti Lideri Karmollaoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik durumu da eleştiren Temel Karamollaoğlu, Erbakan’ın yeni parti kurmasının Ak Parti’ye yarayacağını, onların projesi olup olmadığını bilmediğini, bu konu üzerinde fazla durmayacaklarını ifade etti.Temel Karamaollaoğlu katıldığı bir etkinlikte gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Türkiye’de ahlaki ve manevi yozlaşmanın zirve yaptığını ifade eden Karamollaoğlu, toplumsal kamplaşmanın olduğunu, eğitimin bir keşmekeşe döndüğünü belirtti. Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi’ni kurmasına ilişkin yöneltilen soruya SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bunun bir proje olduğunu, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yarayacağını fakat AKP’nin projesi olup olmadığını bilmediğini, liderlerin çocuklarının babaların varis kalmış gibi hareket ettiklerini, kendileri için ise bir önemi olmadığını fakat Erbakan’ın partisinin kendilerine zarar da verebileceğini bunun mümkün olduğunu söyledi.

 Erbakan Vakfı Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan kimdir Muhammed Ali Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 tarihinde dünyaya geldi. Merhum Necmettin Erbakan’ın oğludur. Ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra “Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği” bölümünü bitirdi. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitti. Fakat annesi merhum Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kaldı ve Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini alarak, doktor unvanı aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir