Katar’da Engin Altan ve Diriliş heyecanı

İzlenme rekorları kıran ”Diriliş Ertuğrul” dizisinin baş rol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, düzenlenen bir film festivaline katılmak için gittiği Katar’da hayranlarıyla bir araya geldi. Diriliş Ertuğrul dizisi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, Katar’da hayranlarıyla buluştu. Doha Film Kurumu’nun düzenlediği Ajyal Film Festivali’ne katılmak üzere Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Düzyatan, buradaki Türk restoranı “Şazeli Katar”da hayranlarıyla bir araya geldi. Hayranları Arap dünyasında beğeniyle izlenen “Diriliş Ertuğrul” dizisi oyuncusu Düzyatan’la fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

Restoran sahibi Ömer Seyfi Aktülün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Katar’da tanınan Düzyatan’a gösterilen bu ilgi ve misafirperverliğin, Türk dizilerinin Arap halkları üzerindeki etkisini ve gücünü yansıttığını belirtti. Aktülün, Ertuğrul dizisi oyuncularının daha önce de Doha’yı ziyaret ettiğini ve büyük sevinçle karşılandıklarını aktardı. Katarlı Ahmed Abdullah da “Ertuğrul’u görmekten dolayı çok mutluyuz. Dizinin bölümlerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu dizi bizim fikrimize ve vicdanımıza hitap ediyor. Katarlı aileler diziyi izlemek için bir araya geliyor.” ifadelerini kullandı.

Doha Film Kurumu’nun organizasyonuyla bugün başlayan Ajyal Film Festivali, pazartesi gününe kadar devam edecek. Osmanlı imparatorluğunun yaşamını ekranlara getiren ve dünyada en çok konuşulan diziler arasında yer alan Diriliş Ertuğrul dizisi, Katar’da yerel televizyon kanallarında 2016 yılının başından beri yayınlanan Diriliş dizisi, haftada bir gece yayınlanıyor ve üç televizyon kanalı bu diziyi yerel dilde çevirerek seyircilerine sunuyor. Diziyi kaçıran halk ise cep telefonu, laptop ve değişik elektronik cihazlarla izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir