kemal şimdi ne yapacaksın

Mustafa İlker Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olan Koltuğunu kurtarmanın derdine düşenKılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında yaşanan seçim galibiyeti çekişmesini yazdı. Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunu garantiye almak için İmamoğlunun parlamasını daha fazla parlatılmasını istemiyor çünkü oda farkında böyle giderse koltuk her an elinden uçup gidebilir İmam Oğlunu belediye başkan adayı yapan üst akıl Kılıçdaroğluna da yol verebilir..

KILIÇDAROĞLU İMAM OĞLUNUN GERİ PLANDA KALMASINI İSTİYOR

Yücel, Kılıçdaroğlu’nun seçim konuşmasında İmamoğlu’nun adını ağzına almadığına dikkat çekti. CHP liderinin seçim gecesi kendi adayının adını ağzına almadığını belirten Aydınlık yazarı Mustafa İlker Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu cephesi arasında yaşanan “Ben kazandım” tartışmasını yazdı.

İşte Yücel’in “Türkiye’nin önünde iki yol” başlıklı bugünkü yazısındaki o bölüm: Her fırsatta “partiler üstüyüm” mesajı vererek “Cumhurbaşkanı koltuğuna yakışırım” sinyali veren Ekrem İmamoğlu, aslında CHP Genel Başkanlığı koltuğuna hazırlanıyor.Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarı sürecinin başlangıcı olarak “Adalet yürüyüşünü” işaret etmesi de zafer öznesi olarak kendisini takdim eden ve teşekkür konuşmasında adını anmayan İmamoğlu’na bir cevap olarak not edilmeli.

İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, 23 Haziran seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun, yarın saat 18.30’da görevi devralacağını belirtti. İstdevir teslim töreni, İBB Başkanlığı Saraçhane binasında 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 18.30’da gerçekleştirilecektir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir