Kızılay’a kayyum atanan isim tanıdık çıktı

Türk Kızılay’ına muhalif üyelerin açtığı dava sonrasında kayyum atandığı iddia edildi.Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, Türk Kızılay’ının muhalif üyelerinin olağanüstü genel kurula gidilmesi için açtıkları dava hakkında karar verdi. Mahkemenin kararıyla birlikte Türk Kızılay’ına kayyum atandı.Edinilen bilgilere göre; Kayyum olarak şu isimler görev yapacak: Adalet Bakanlığı Müşaviri Makam Sırakaya,Kızılay Ankara İl Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, İstanbul İl Başkanı İlhami Yıldırım. Türk Kızılay’ının Genel Kurul’una kadar bu ekip kurumu yönetecek.

Mahkeme, olağanüstü genel kurulun yapılıp sonlandırılması için de tedbir kararı verilmesine hükmetti. Mahkeme kararında, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 345’inci maddesi uyarınca tebliğ tarihinden itibaren 2 hafta süre içinde Ankara Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde isnaf yolunun açık tutulduğu belirtildi. Kayyum olarak atanan isimler arasında yer alan İlhami Yıldırım, kendisine henüz net bir bilgi gelmediğini, tebliğ edilen herhangi bir şey olmadığını ifade etti. Kızılay’a kayyum olarak atanan İlhami Yıldırım bakın kim çıktı?Mahkeme tarafından geçici bir süreliğine Kızılay’a kayyum olarak atanan İlhami Yıldırım’ın, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürütmekte olan İlhami Yıldırım, 1982 Erzincan Refahiye doğumludur. İlköğretim sürecini Erzincan’da, ortaöğretimini ise İstanbul Ümraniye’de tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Yerel Yönetimler Lisans Mezunu olan Yıldırım aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji okumaktadır. 2009 yılında Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı görevine başlamıştır. 2012 yılında ise Kızılay İstanbul Şube Başkanlığına kurucu başkan olarak atanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir