Köftecide bakanlık tespit etti

Edindiğimiz bilgilere göre bakanlıktan açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı listede ünlü gıda firmalarının adının olması büyük bir yankı uyandırdı ve di-kkatleri de üzerine çekti. Tek tırnaklı hayvan etini kullanan firmalar arasında ünlü köftecinin ismi de bulunmakta.

Bakanlığın ekipleri inceledikleri numunelerin sonuçlarını kamuoyu ile pa-ylaştı. Tarım ve Orman Bakanlığı, vatandaşlarımızın hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak derecede bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve satan firmanın ismi, ürün ismi, markası, parti ve seri numarasını içeren bilgileri kamuoyuna aktardı.

Bakanlık tarafından İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Şanlıurfa başta olmak üzere şe-hitlerimizde yapılan incelemeler sonucu et ve et ürünleri satan yerler, restoranlar, kebapçılar inceleme statüsünde değerlendirildi.

Tespit edilen ve ortaya çıkan sonuçlarda ürünlere at eti, do-muz eti, tek tır-naklı eti, sa-katat vb. şeylerin karıştırıldığı görüldü. Dahası bu firmalar ve restoranlar arasında Su-ltanahmet Köf-tecisi de bulunmakta.

Bakanlığı ta-klit ve hi-leli ürünler listesini açıkladı. O listede Su-ltanahmet kö-ftecisinin de adı bulunmakta. Listede Su-ltanahmet Kö-ftecisinin ürünlerinde “Tek Tırnaklı Eti” kullandığı yazıyor.

(At, E-şek, Do-muz) İşte liste liste insan sağlığını teh-dit eden, hi-leli et ve et ürünleri satan o firmalar ve restoranların bazıları listede yazmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir