KPSS şartı olmadan 1200 memur alımı yapacaklar..İşte şartlar.

KPSS şartı aranmaksızın 1200 memurun alımı için, söz konusu ilanlar Devlet Personel başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve bakanlıklarında resmi internet siteleri üzerinden yayınlandı. Bazı kurumlar KPSS ile alım yapıyor olsa da bazı kurumlar KPSS şartı olmadan personel alımı yapmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre alım yapan kurumlar için adayların, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSp3 ve Lise mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gerekiyor.

İşte KPSS’li ve KPSS şartsız güncel yen memur alım ilanları…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu Kurumları tarafından yayımlanmış olan ilanlara başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya engelli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranıyor.Ayrıca bazı kurumlar KPSS ile alım yapıyor olsa da bazı kurumlar KPSS şartı olmadan personel alımı yapmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre alım yapan kurumlar için adayların, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSp3 ve Lise mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

İŞTE KAMUYA PERSONEL – MEMUR ALIM İLANLARI

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ

Üniversite bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 1 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapacağını ilan etti. Bu bağlamda 1 kişilik boş kadro ile 5. Dereceli 1 İç Denetçi alımı yapacak.

TÜBİTAK BİLGEM Yayımlanmış olan ilana göre 142 kişilik kadro ile TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojilri Enstitüsü birimine Gebze / KOCAELİ de Ar-Ge Personeli alımı yapacak. Alımlar farklı niteliklerde yapılacak.

DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ DHMİ

bünyesindeki personel ihtiyacını giderebilmek için 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 100 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü olmak üzere toplamda 112 personel alımı yapılacağını belirtti. Adaylardan KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Bakanlığı yayımladığı iki farklı ilan ile bünyesine 45 personel alımı yapıyor. Bu kapsamda Sözleşmeli olarak 24 personel alınacak. Proje kapsamında ise 21 Personel alınacak. Sözleşmeli personel alımları için KPSS şartı aranıyorken Proje kapsamında alınacak Danışma Personeli için KPSS şartı aranmıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi 2 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapıyor. Adaylardan KPSS ve YDS Şartı aranıyor.

DİYARBAKIR KOCAKÖY BELEDİYESİ 1 kişilik boş kadro ile Ön Lisans mezunu Harita teknikeri alacak.Marmara üniversitesi 2 kişilik boş kadrosu ile Avukat ve Büro Personeli alımı yapacak.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Milli Savunma bakanlığına bağlı olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yaymladığı ilana göre 1640 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Er alımı yapacağını belirtti. Adaylardan En a ilköğretim mezunu olmak şartı aranıyor. Ayrıca KPSS şartı bulunmuyor.

ALANYA-GAZİPAŞA SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Büro İşçisi – 1 Açık Pozisyon

ÜÇHÜYÜK SULAMA BİRLİĞİ

Su Arıza İşçisi – 1 Açık Pozisyon

TÜBİTAK -ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ (UME)

Güvenlik Görevlisi (Silahlı)- 4 Açık Pozisyon
Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni – 1 Açık Pozisyon
Büro Memuru (Genel) – 1 Açık Pozisyon
Şoför (Yolcu Taşıma) – 1 Açık Pozisyon

ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Beden İşçisi (Genel) – 1 Açık Pozisyon

KAYACIK SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Diğer Veznedarlar Ve İlgili Personel – 1 Açık PozisyonDSİ 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ Sıhhi Tesisatçı – 1 Açık Pozisyon

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Isıtma Ve Havalandırma Cihazı Operatörü – 1 Açık PozisyonBilgisayar Teknolojisi Teknikeri – 1 Açık Pozisyon

DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI BAŞKANLIIĞI

Büro Memuru (Genel) – 2 Açık PozisyonSULAKYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞITaksi Şoförü – 1 Açık PozisyonKepçe Operatörü – 2 Açık Pozisyon

ÇAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI / PAZARAĞAÇ

Beden İşçisi (Temizlik) – 15 Açık Pozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir