Kredi kartı taşıt ve ihtiyaç kredisinde düzenleme

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben bugün yaptığı açıklamayla kredi kartı, taşıt ve ihtiyaç kredisi için vadeleri yükselteceklerini söyledi.

Buna göre taşıt alımı için kullanılan kredilerde vade 48 aydan 60 aya çıkacak. Mehmet Ali Akben, kredi kartlarında taksit sınırını ve bireysel kredilerde vadeleri uzatmaya yönelik çalışma yapıldığını söyledi.

Söz konusu çalışma ile bireysel tüketicilerin elini rahatlatmasının yanı sıra iç talebin de canlanmasına katkıda bulunacağını söyledi.BDDK Başkanı Akben, bankaların kredi işlemlerine dair yönetmelikte değişiklik yapılması halinde ihtiyaç kredilerinde vadenin 36 aydan 60 aya çıkacağını belirtti. İşte Mehmet Ali Akben’in açıklaması:”Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz.

Fiyatı 120 bin TL’ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde vade 48 aydan 60 aya yükselecek. Seyahat acenteleri ile ilgili yurt içi harcamalarda taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkacak.” Kaynak: BDDK Başkanı’ndan açıklama! Kredi kartı, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde düzenleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir