Mali hayranlarını endişelendirdi

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in evinde düşüp yaralanmasının ardından eski hastalığı Kaçış Sendromu hastalığının nüksetmesiyle 235 gün boyunda yoğun bakımda tedavi edilmişti. Taburcu olduktan sonra iyi olduğu belirtilen şovmenin son hali sevenlerini korkuttu. Kaçış Sendromu h-stalığı sebebiyle yaklaşık ikiyüz otuz beş gün yoğun b-kımda kalan Mehmet Ali Erbil, yeniden hastaneye giderek sevenlerini korkuttu.Son halinden eser kalmadığı ortaya çıktı

SON HALİ ENDİŞELENDİRDİ

Erbil’in kaçış sendromu hastalığı sebebiyle, her ay düzenli olarak serum aldığı ortaya çıktı. Son videosunda vermiş olduğu aşırı kilolar sevenlerini derinden üzdü.

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR

Kaçış sendromu hastalığı, (Capillary leak syndrome) kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması olarak tanımlanmaktadır. Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizlerden 24 saat önce gribal enfeksiyonlarda olduğu gibi, halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor.

Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor. Sendromu 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson’dur. Çok az görülen bir hastalık olup, dünyada sadece 791 vakaya rastlanmıştır.

Mehmet Ali Erbil’in son halinde verdiği kilolar oldukça dikkat çekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir