mansur yavaş kaçtı mı. Toz toprak kalktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkında Kılıçdaroğlu’nun katıldığı şehit cenazesindeki olaylar sırasında “Kaçıp gitti” iddiasına cevap geldi.’Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıya yönelik protesto siyasetin bir numaralı gündemi haline geldi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı o gün Kılıçdaroğlu’nun yanından kaçtığını iddia ederek bunun araştırılmasını istemişti.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kemal Bey ile o anda ayrılmamızın sebebi, onu arabanın arkasına koydular.Cenazeyle beraber oraya götürdüler. Benim etrafımda da Çubuklular vardı. Biz geçemedik. Daha sonra beni fark ettiklerinde biz geçtik ama aramızda 40-50 metre mesafe oldu. Toz toprak kalktı. Sol taraf boştu. Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nu saldırı sırasında olay mahalinde bırakıp ayrılmasını hatırlatan MHP Gebel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın olay mahallinden Genel Başkanı’nı bırakıp kaçması titizlikle araştırılmalı, olayların içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmelidir” ifadelerini kullanmıştı. Kaynak: Mansur Yavaş kaçtı mı? ‘Toz toprak kalktı’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir