Marangozdan vefalı adım

Evladının beşiğini çok düşünüp satmaya karar verdi ve istemese yaptı akabinde alan kişi ise bir haftanın ardından tekrar geldi.Dünya genelinde kadınlar hamileliklerinin ilk üç ayında problem yaşayarak çocuklarını kaybetme riski olduğunu bildikleri için hamileliklerini üç ay boyunca çevrelerinden saklarlar. Neticede hayal kırıklığı ve çevresel şartlar onları buna zorlar

DOKUZUNCU AYINA GELMİŞTİ

Valerie Watts da böyle düşünerek hamileliğinin dokuzuncu ayına gelmişti. Üçüncü aydan sonra hamileliğini duyurmakla kalmamış, doğacak bebeklerine büyük bir hevesle eşiyle oda kurmuş, her yanı süslemişlerdi.

Hatta doğacak çocuklarına Noah ismini koymayı planlamışlardı. Ancak doğumuna birkaç güne kala bebeğin karnında tekmelerini hissetmemeye başladı. Panikle doktoruna gitti. Acı haberi aldı. Noah doğmadan vefat etmişti. Valerie Watts üzüntüden yıkıldı.Valerie Watts, Noah’ın odasına bir yıl boyunca dokunamadı. Odayı ziyaret edemiyordu, içi kaldırmıyordu. Gözleri sürekli Noah’ın odasına iliştiğinden huzuru kaçmaya başladı.

Odayı dağıtmaya karar verdi. İşe göze ilk çarpan beşiği satmakla başladı. Gerald adında birine beşiği sattı. Gerald’ın olanlardan haberi yoktu. Çocuğun büyüdüğünü, artık beşiğe gerek duyulmadığı için kendisine satıldığını düşündü.Gerald eşiyle beşiği götürecekken Gerald’ın eşi Valerie Watts’a çocuklarının kaç yaşında olduğunu sordu. Acı gerçeği öğrenince bir anne olarak oldukça üzüldü. Beşiği bu üzüntüyle götürdü. Gerald de gerçeği eve varınca eşinden öğrenir.

Evli çift beşiği bir şekilde geri vermeleri gerektiğine karar verirler. Ama Valerie Watts’ı üzmeden, kırmadan olmalıydı.Gerald marangoz olduğundan aklına güzel bir fikir geldi. Beşiği sökerek sandalyeye çevirdi. Gerald sandalyeyle Valerie Watts’ın kapısını bir daha çaldı. Diğer elinde Noah için alınan beşikten yapılan sandalyeyle. Valerie Watts hikayeyi hem dinledi hem bu güzel jest karşısında oldukça duygulandı ve ağladı. Gerald ve eşine çok teşekkür etti.Annelerimize ve çocuklarına sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir