Masadaki anket parti koridorlarına yansıdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki rekabet AK Parti koridorlarında devam ediyor.AK Parti içindeki rüzgar, yerel seçimlerden sonra hız kesmeden devam ediyor. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan’ın parti kurma çalışmaları AK Parti’yi nasıl etkileyeceği konuşuluyor. Diğer

tarafta ise parti içindeki hesaplaşma sürüyor.

Anket AK Parti genel merkezi koridorlarında büyük yankı uyandırdı.

ALBAYRAK’A BÜYÜK Ş’OK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki rekabet AK Parti koridorlarında devam ediyor. Parti yönetiminde ve bakanlıklar değişim yaşanmasının beklendiği günlerde, AK Parti koridorlarında bir anket sonucu elden ele geziyor.

PİAR Araştırma, geçen günlerde yeni bir anket sonucunu açıkladı. Ankette, bakanların tanınırlığı ve başarısı da soruldu. Berat Albayrak en çok tanınan bakan olurken, ankete katılanların yüzde 88.2’si tarafından başarısız bulundu. Anket sonuçlarına göre en başarısız bulunan bakan Albayrak oldu. Albayrak yüzde 2.1 oranında başarılı bulunurken, ankete katılanların yüzde 9.3 fikrinin olmadığını beyan etti.

SOYLU “EN BAŞARILI”

Albayrak’tan sonra en çok tanınan bakan ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tanınma oranı yüzde 72.5 olarak ölçüldü. Soylu’yu başarılı bulanların oranı yüzde 45.2, başarısız bulanların oranı ise yüzde 45 oldu. Anket, en başarılı bulunan bakanın Süleyman Soylu olduğunu gösteriyor. İşte AK Parti koridorlarında cep telefonlarında paylaşılan bu anket gösterilerek iki bakan karşılaştırılıyor.

İşte o anket;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir