Mehmet Metiner’den çıkış: Yanlış Yoldasın Sayın Cumhurbaşkanı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde uzun yıllar milletvekilliği yapan Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanına çok sert uyarılarda bulundu. Ak Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi’nin yazarlarından Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü hedef aldı.ABDULLAH GÜL YANLIŞ YOLDASIN Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sert eleştirilerde bulunan Metiner, Gül’ün yanlış yolda olduğunu, kendisiyle şahsi bir sorununun olmadığını, geçmişte çok samimi olduklarını, kendisini Ak Parti liderine yönelik yaptığı gizli ve açıktan siyasi hamlelerden dolayı eleştirdiğini ifade etti.

11. Cumhurbaşkanı Gül selamımı dahi almayacak konumda’ diyen AK Partili’li Metiner, yerel seçimlerden önce Kemal Kılıçdaroğlu ile Gül arasındaki görüşmenin kamuoyunda merakı artırdığını belirtti . Abdullah Gül’ün ‘aktif siyasete veda ettim’ yönünde açıklamasında bulunduğunu söyleyen yazar Mehmet Metiner, “Keşke bu sözünde durabilseydi” dedi. Metiner, Abdullah Gül’ün, Erdoğan’ı alaşağı etmek isteyen güç odaklarının değirmenine su taşıdığını, kendisini böyle bir yerde konumlandırdığını ve bu yüzden ona olan sevgiyi de sonlandırdığını belirtti. 24 Haziran seçimlerinde Abdullah Gül’ün sergilediği tutumun, kendisinin sürüklendiği yer açısından trajik olduğunu ifade eden Metiner, “Bizim eleştirdiğimiz Abdullah Gül, bu noktaya çevresi tarafından savrulan Gül’dür. Keşke eskisi gibi kalabilseydi” ifadelerini kullandı.

Mehmet  Metiner gazetecilik hayatına  1983 yılında başladı. Deneme, eleştiri ve siyasi yorumları, 1983’ten itibaren çalıştığı gazete ve dergiler ile Yeni Devir, Yeni Zemin, Mavera ve Kitap Dergisi, Dış Politika, Sözleşme gazete ve dergilerinde yer aldı. Kurucularından olduğu Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. İslâm, demokrasi, laiklik, insan hakları, sivil toplum, özgürlükler vb. konularda sıklıkla yazdı. Cüneyt Ülsever’in Hacı adlı romanından aynı adla TV’ye adapte edilen dizinin senaryo / konsept danışmanı olarak görev aldı. Mehmet Metiner, 24. Dönem genel seçimlerinde AK Parti’den Adıyaman Milletvekili, 25. ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilerek TBMM’de görev yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen evli ve 2 çocuk babasıolan Mehmet Metiner, Star Gazetesi’nde aktif olarak yazılarına devam etmektedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir