Mehmet Şimşek’ten geri dönüş kararı

Eski Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül ile eski Ekonomi Bakanı olan Ali Baba can’ın kuracağı parti artık Yüksek sesle dile getirilirken yeni parti ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Eski bakan Mehmet Şimşek’in yeni kurulacak partide görev alacağı öne sürüldü.Eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek için yazılan yeni parti iddialarına ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. Mehmet şimşek harekete geçti bakın ne yaptı

SİYASET YAPMAK İSTİYORUM DEDİ

Eski Ekonomi Bakanı Şimşek’in eşinin ısrarlarına rağmen yeni dönemde de siyaset yapmak istediği, tercihi Abdullah Gül destekli Ali Babacan’ın genel başkan olacağı yeni partiden yana kullanacağı öğrenildi. Ankara ve İstanbul kulisleri bu gelişmeyle çalkalanırken, Şimşek sessizliğini korumaya devam ediyor.

ŞİMŞEK HAKKINDA BİLGİ

Mehmet Şimşek 1 Ocak 1967 tarihinde Batman’ın Gercüş ilçesinin küçük bir köyü olan Arıca (Kefre)’da sekiz çocuklu ve geçimlik tarım yapan fakir bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi.

Ortaokulu İmam hatip’te okudu. Lise eğitimini Gercüş’te bulunan Gercüş Lisesinde bitirdi. Lise eğitiminin ardından o dönemlerde Batman ilinde herhangi bir üniversite bulunmadığı için üniversite eğitimini alabilmek için Ankara’ya gitti.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden dönem ikincisi olarak mezun oldu. Aynı fakültede yaklaşık bir yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı ve bir süre akademik faaliyetlerini sürdürdü. Zaman zaman derslere girerek öğretmenlik de yaptı. EtiBank bursu ile lisans ve master yapmak amacıyla İngiltere’ye gitti. Yüksek lisansını University of Exeter’de tamamladı. İngiltere’de eğitim alırken babası vefat etti. Finans ve ekonomi dalında yüksek lisans derecesini almaya hak kazandıktan sonra Türkiye’ye geri döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir