Mehmetçiklerimize karşı adıma geçtiler

Or-dumuzun ve Mil-li Su-riye Ord-usu’nun ilerlemesinden rahatsız oldular karşı harekata geçtiklerini duyurdular. Tü-rk Or-dusu ile başa çıkamayan y-pg, ab-d’den istediğini bulamayınca farklı arayışlara girdi.

Edinilen bilgilere göre Su-riye Devlet Ajansı SA-NA’nın aktardığı bilgilere göre Su-riye hü-kümet birlikleri, T-SK ile müt-tefik güçlerinin harekata devam ettiği Su-riye’nin kuzeyine ilerlemeye başladı.

TÜ-RK AS-KERİNE KARŞI SA-VAŞACAKLAR: Aj-ansın aktardıklarına göre, “Su-riye or-dusu birlikleri, ‘Tü-rk as-kerlerine karşı sa-vaşmak’ üzere kuzeye hareket etmeye başladı” iddiasında bulunarak, ifadeleri ekledi.

Daha önce Şa-m yönetimine yakın El Ma-yadin televizyonu, kendi kaynaklarına dayanarak Su-riye or-dusunun 48 saat içinde Mün-biç ve Ko-bani’ye gireceğini iddia etmişti.

PEKİ MÜN-BİÇ VE KO-BANİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ BİR DURUM İÇERİSİNDE: Fırat’ın batı kıyısında ve Tür-kiye ile ÖS-O’nun (yeni adıyla Su-riye Mil-li Or-dusu) kontrol ettiği Cer-ablus’un hemen güneyinde bulunmakta olan Mün-biç, bir süredir A-BD ile Tür-kiye arasında anlaşmazlık durumunda olan bir bölgeydi.

AB-D as-kerleri şehir merkezinde Mün-biç As-keri Konseyi’yle, kent kırsalında da TS-K ile ortak devriye yapmaktaydı. Tür-kiye AB-D’den kontrolün TS-K’ye bırakılmasını uzun zamandır talep etmekteydi ve Mün-biç Yol Haritası adı verilen sürecin uygulanmadığını aktarıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir