Melih Gökçek adaylık sinyali verdi

Melih Gökçek canlı yayında adaylık sinyali verdi ve dikkat çeken açıklamalar yaptı. Adaylık sinyali verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimler öncesi flaş adaylık açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğantarafından görevden alınan ve yerine Mustafa Tuna getirilen Melih Gökçek, CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programına telefon ile bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Başkent kulislerinde açıklamalarının nasıl karşılık bulacağı şimdiden merak ediliyor.

Melih Gökçek yerel seçimlere, Mehmet Özhaseki’nin adaylığına ve oğlu Osman Gökçek’in aday gösterileceği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Mehmet Özhaseki’yi destekleyen açıklamalarda bulunan Melih Gökçek, Sincan Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen oğlu Osman Gökçek hakkında da kısa bir açıklama yaptı. Oğlum Osman Gökçek görev verilse de verilmese de partisi ve bu kutlu davası için elinden geleni yapacaktır’ diyen Melih Gökçek, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ne görev verir onu bilemiyorum” açıklamasında bulundu.

Osman Gökçek, 12 Ekim 1983 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Hamdullah Suphi İlkokulu’nda, ortaokulu TED Ankara Koleji’nde, lise öğrenimini ise Samanyolu Koleji’nde bitirdi. Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünü mezunudur. 2002 yılında kurulan Keçiören Gençlik Derneği’ne 9 Mart 2003 tarihinde başkan olan Osman Gökçek, 2006 yılında Çankaya Gönüllüleri Derneği Başkanı oldu. “Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu” ve “Çankaya Gönüllüleri Dernek Başkanı” olarak görevi devam etmektedir. 15 gençlik derneğinin Başkent Gençlik Federasyonu’nu adı altında toplanmasında öncülük etti. Kanal 6 televizyonunda 12 hafta boyunca “Var mı Gençlik Gibisi?” adlı programın yapımcısı oldu. Osman Gökçek, 2010 yılından beri Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir