Merkel’den Binali Yıldırım’ın adaylığı için açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da konuştu

Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısı’nda konuştu. Dün gerçekleştirilen büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarına başarılar dileyen Erdoğan, “Hala görevde olup da 31 Mart’ta görevi bayrağını devredecek arkadaşlarımıza İstanbul’a ve partimize yaptıkları katkılar için şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Görevlerine devam etmek üzere aday gösterdiğimiz veya ilk defa bu seçimde ilçelerinde aday olarak yarışa girecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.İstanbul’un sadece ekonomisiyle, ticaretiyle, kültürüyle, sanatıyla, sporuyla değil insanıyla ve onunla mana bulan siyasetiyle de Türkiye’nin en renkli, en zengin, en kapsayıcı ve en büyük şehri olduğunu aktaran Erdoğan, “Bugün Sayın Merkel ile bir görüşmem vardı.

Tabii Sayın Binali Bey’i ilan ettiğimizi o da duymuş

İstanbul’a da Binali Yıldırım Bey’i aday olarak koymuşsunuz’ dedi. Tebriğini iletti.Erdoğan’ın bu sözlerinden sonra, salonda bulundan davetliler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın gülerek alkışladığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir