Meteoroloji uyyardı sicim gibi yağacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, birçok ilimiz için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunulurken, kuvvetli rüzgarlara da dikkat çekildi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olacak. İşte illere ve bölgelere göre yağış alacak alanlar belli oldu.

İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Sakarya, Kocaeli’nin doğusu, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli olarak (40-60 Km/Saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli yağış uyarısı Yağışların; Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın ve Sakarya’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli rüzgar uyarısı Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 Km/Saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İl il hava durumu

BURSA °C, 27°C Parçalı yer yer çok bulutlu ÇANAKKALE °C, 27°C Parçalı bulutlu İSTANBUL °C, 24°C Parçalı yer yer çok bulutlu KIRKLARELİ °C, 27°C Parçalı bulutlu A.KARAHİSAR °C, 23°C Parçalı bulutlu DENİZLİ °C, 30°C Parçalı bulutlu İZMİR °C, 32°C Parçalı ve az bulutlu MANİSA °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu ADANA °C, 30°C Parçalı bulutlu ANTALYA °C, 25°C Parçalı ve az bulutlu HATAY °C, 26°C Parçalı ve az bulutlu ISPARTA °C, 24°C Parçalı bulutlu ANKARA °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ESKİŞEHİR °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu KONYA °C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu.

SİVAS °C, 23°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı BOLU °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı DÜZCE °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. SİNOP °C, 21°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ZONGULDAK °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. AMASYA °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

BAYBURT °C, 24°C Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı SAMSUN °C, 20°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı TRABZON °C, 22°C Parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ERZURUM °C, 23°C Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu.

KARS °C, 25°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı MALATYA °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu VAN °C, 22°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı DİYARBAKIR °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu GAZİANTEP °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu SİİRT °C, 29°C Parçalı ve az bulutlu ŞANLIURFA °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir