Metin Akpınar Geri Vites Yaptı

Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in Erdoğan hakkında yaptığı açıklamaların ardından savcılık hareket geçti ve soruşturma başlattı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit ve hakaret eden Metin Akpınar ile Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattığını dün açıklamıştı.Hakkında soruşturma açılan Metin Akpınar, yeni açıklamalarda bulundu ve kendini savundu.

Demokrasinin tarifini yaptığını söyleyen Metin Akpınar, Halk TV’de olması gereken gerçek demokrasinin tarifini yaptığını farklı düşünenlerin birlikte yaşayabilmesi gerektiğini belirttiğini, yol göstericilik kesinlikle yapmadığını söyledi. Toplumda gerçek demokrasinin sağlanması gerektiğini ifade ettiğini vurgulayan Metin Akpınar şu açıklamalarda bulundu:“Toplumumuzda da gerçek demokrasiye ulaşmak en öncelikli hedefimiz olmalı. Soruşturma süreci başlatıldı. Savcılığın daveti üzerine gidip ifademizi her zaman olduğu gibi saygı ve sevgi içinde vereceğiz.”

Sanatçı Metin Akpınar ne demişti: Türkiye’de demokrasi olmadığını iddia eden Akpınar, “Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler.” ifadelerini kullandı. Bütün bunlar için direniş gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Metin Akpınar, “Ben şahsen bu direncin gösterildiği kanaatinde değilim.” dedi.

”HER ŞEY SANDIKTA ÇÖZÜLMEZ”Akpınar, “Sandık esasında pek demokrat bir şey değildir, her şey sandıkta çözülmez.” diye konuştu.Tarihte yüzünü Rusya’ya dönüp koltukta kalan tek kişinin Mustafa Kemal olduğunu söyleyen Akpınar, “Mustafa Kemal dışında kim Rusya’ya döndüyse iktidardan gitti. Adnan Menderes randevu aldı, ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir