Metin Akpınar’ı kınayınca Bekaroğlu’nun ihracı istendi

Halk TV’nin Halk Arenası programına katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın programda kullandığı ifadelerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçtiği ve Erdoğan’a hakaretten sanatçılar hakkında soruşturma başlattı.Soruşturmanın ardından ifadeleri alınan sanatçılar adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.CHP’li Mehmet Bekaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan Metin Akpınar, Müjdat Gezen tartışması kapsamında bir açıklama yapmış ve Metin Akpınar’ı kınadığını dile getirmişti.

Bu açıklama CHP’de yeni bir tartışmayı da beraberinde getirmiş ve Bekaroğlu’na CHP’den tepki gelmişti.Bekaroğlu’na bir tepki de Gazeteci – Yazar Merdan Yanardağ’dan geldi. Yanardağ Twitter’dan yaptığı paylaşım CHP’yi karıştırdı.

CHP’li Milletvekili Bekaroğlu’nun partiden ihracını istedi.

Bir televizyon programındaki sözlerin nedeniyle Metin Akpınar hakkında, Cumhurbaşkanı’na hakaretten ve darbe çağrısı yapmaktan soruşturulma açılmıştı. Karayolları Trafik Kanununda değişiklik öngören torba yasa teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, “Metin Akpınar’ı kınıyorum” diye konuştu. “İKİSİNİ DE KINIYORUM” TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Metin Akpınar’a açılan soruşturma tansiyonu yükseltti. Yaşanan tartışmalar üzerine söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, şu şekilde konuştu: “Metin Akpınar’ı kınıyorum, sözlerine katılmıyorum ama Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından sonra onu oraya gönderenleri de kınıyorum. İkisini de kınıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir