MGM’den vatandaşlara yağış uyarısı yapıldı

MGM vatandaşlara 5 gün için hava durumu bilgilerini aktardı. İstanbul ilimiz başta olarak da bir çok şehir için uyarı geldi.Özellikle büyükşehirde yaşayanları çokça ilgilendirecek haber Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi. Beş günlük hava tahmin raporunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış uyarısında bulundu.Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Batı bölgelerinde kuvvetli sağanak yağış beklediklerini açıkladılar

YER YER AÇIKLADILAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Marmara, Ege, Ak Deniz, İç Anadolu, Orta Karadenizde kuvvetli sağanak yağış beklediklerini açıkladılar.

Yağışlara rağmen hava sıcaklığının yine mevsim normalleri üzerinde seyredeceği bilgisi de verildi. Yağışlarla birlikte hafif ve orta şiddette rüzgarların da özellikle kıyı şehirlerinde etkili olacağı bildirildi. Yalnızca Ak Deniz ve Kara Deniz kıyılarında rüzgarın biraz daha kuvvetli olacağı açıklandı.

Sağanak yağışla birlikte halkın yoğun yaşadığı büyükşehir illerinde ani su taşkınları ve sele karşı vatandaşların teyakkuzda olmaları hatırlatıldı. Özellikle Antalya bölgesinde hortum tehlikesinden de bahsedilerek vatandaşlar uyarıldı. En çok yağış beklenen iller: Antalya, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve çevreleri. Karadeniz Bölgesi’nde hem sağanak hem kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. Bu bölgelerde özellikle çatı uçmasına karşı gerekmedikçe sokağa çıkılmaması konusunda uyarılar yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir