MHP 51 Adayını Açıkladı Hangi İller de Aday Göstermeyecek

Son Dakika Haberi olarak gündeme düşen Bahçeli’nin Genel Başkanı olduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) flaş bir açıklama yapıldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Sadir Durmaz, yerel seçimlere, Cumhur İttifakına ve adaylara ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yardımcısı Durmaz, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, Partilerinin Büyükşehirler dışında kalan 51 il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını büyük oranda belirlediğini bu isimleri kamuoyu ile paylaşmaya devam ettiğini ifade etti.

MHP’li Durmaz aynı zamanda Bahçeli’nin açıkladığı gibi üç büyükşehirde (İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday göstermeyeceklerini, ittifakın adaylarını destekleyeceklerini dile getirdi. İşte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın yerel seçimlere 4 ay kala sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar:”Diğer Büyükşehirle ise CHP İP ve HDP zillet ittifakı karşısında MHP Cumhur ittifakının adaylarını desteklemekte kesin kararlı olacaktır” dedi ve yazısına şöyle devam etti; MHP Büyükşehirler dışında 51 il ve ilçe büyük oranda belirlemiş ve kamuoyuyla paylaşmaktadır 30 Büyükşehirden daha önce ifade edilen şekilde Ankara İstanbul ve İzmir de aday gösterilmeyecektir. diye yazısını sonlardırdı.

Bunun dışında Mhp’nin Ak partiye jest yapacağı illerde belirlenmeye başlamıştı.Yerel seçimler için ittifak çalışmalarını sürdüren AK Parti ve MHP arasında karşılıklı jestleşmeler de netleşiyor.MHP, yerel seçimlerde ittifak çerçevesinde üç Büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan etmiştiBu jestin ardından MHP iki İlde daha jest yaptı ve daha önce adaylığını açıkladığı Denizli ve Erzurum adaylarını listeden çıkardı.  Öte yandan Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye ve Isparta’da adaylarını resmen ilan eden MHP’ye yerelde ittifak çerçevesinde AK Parti’nin bu illerde jest yapacağı kulis bilgileri arasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir