Muharrem İnce noktayı koydu: Ben o defteri kapattım

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği İnce, memleketi Yalova’da önemli açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Muharrem İnce seçimlerde mağlubiyete uğramış sonrasında ise CHP’nin genel başkanlığı için alt yapı oluşturmaya çalışmıştı. Bu süreçte Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ters düşmüş ve tabanda ciddi destek bulmuştu. Her dönem CHP’de yenilik olmasını savunan İnce için en son Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den adaylığı beklenirken, Kılıçdaroğlu karşısına Ekrem İmamoğlu ismini çıkarttı.

Şimdi İnce’nin ne yapacağı merak konusu iken Yalova’da merakları giderdi. Adaylık tartışmalarına son noktayı koydu ve Yalova’dan hiçbir şekilde aday olmayacağını ifade etti. CHP’li Muharrem İnce, Yalova’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yalova’da 16 yıl vekillik yaptığını ifade eden İnce, artık kendisi için o defterin kapandığını, Yalova’dan hiçbir şekilde aday olmayacağını, başka yerlere aday olacağını ifade etti.Muharrem İnce, tüm Yalovalı belediye başkan adaylarının, vekillerin ve adayların her zaman yanında olacağına dair söz verdi.

Yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Muharrem İnce, seçimlerde en önemli konunun yenilgi akla bile getirmeme olduğunu ifade ederek şu örneği verdi:Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın sonunda galip geldi fakat baştan 3 kere mağlup oldu. Gediz, Kütahya, Eskişehir’de yenildi. Sonra dedi ki Fevzi Çakmak’a ‘Orduyu Sakarya’nın doğusuna çek’ dedi. Hazırlıklarını yaptı. Zafer, hazırlanmak, iyi hazırlanmakta.” Muharrem İnce’nin açıklamalarına karşın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ve Parti Meclisinin nasıl bir tutum sergileyeceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir