Mürtedin gelini hayırdır

Uluslararası toplumda Türkiye’yi karalamak için her fırsatı değerlendiren, seçim zamanlarında ter*ör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy isteyen sözde yazar Elif Şafak, Batı’ya, ‘Türkiye’ye müdahale edin’ çağrısında bulundu. Almanya’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla prim yapan Cem Özdemir’i kendisine rol model alan sözde yazar Elif Şafak, Türkiye’ye düşmanlık yaparak Avrupa’da prim kasmaya devam ediyor

TÜRKİYE’Yİ GAMBAZLADI

Uluslararası toplumda Türkiye’yi karalamak için her fırsatı değerlendiren Elif Şafak, İngiltere yayın yapan The Guardian için kaleme aldığı yazıda Batı’ya küstah bir çağrıda bulundu.BAŞKAN ERDOĞAN’I DA HEDEF ALDI

ABD Başkanı Donald Trump’ın, casus papaz Brunson üzerinden Türkiye ekonomisini hedef alan yaptırımlarına karşı Başkan Erdoğan’ın “ABD mallarına boykot çağrılarını ve döviz bozdurma” taleplerinin Avrupa’yı ve Batı’yı protesto etmenin bir yolu olarak verildiğini ifade eden FETÖ’nün gelini Elif Şafak, Başkan Erdoğan’ı hedef aldı.

“TÜRKİYE’YE MÜDAHALE EDİN” Her seçim döneminde ter*ör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’ye oy isteyen sözde yazar Elif Şafak, bu kez haddini aşarak Batı’ya “Türkiye’ye müdahale edin” çağrısında bulundu.“Türkiye uzaklaşsa bile Batı, halkın direnmesine yardım etmeli” başlığıyla bir yazı kaleme alan Elif Şafak, Türkiye’deki Batı karşıtlığının yanlış olduğunu söyledi.

ABD’Yİ ÖVEN, BATI’YA YARANAN CÜMLELER! Kapatılan Radikal Gazetesi’nin firari FETÖ’cü eski Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can’ın eşi yazar Elif Şafak, yazısında ABD’ye övgülerini de sıralarken, Batı’ya yaranma amaçlı cümlelerini şöyle kullandı:“Geçmişe dönüp baktığımda, beni en çok etkileyen şeyin: Batı karşıtı, Avrupa karşıtı duyguların olmadığı. Bunun bir sebebinin Türkiye’nin Cezayir ya da Fas gibi sömürgeleştirilmemiş olması.”

Daha önce New York Times gazetesinde Türkiye’yi eleştiren yazar Elif Şafak bu kez de İngiltere’de yayın yapan The Guardian için kaleme aldığı yazıda ülkesi için küstah ifadeler kullandı. Şafak, “Türkiye uzaklaşsa bile Batı, halkın direnmesine yardım etmeli” dedi.

Yazar Elif Şafak, daha önce defalarca yaptığı gibi yine Türkiye’yi Batı’ya şikayet etti. İngiltere’de yayın yapan The Guardian’da bir yazı kaleme alan Elif Şafak, Batı’nın Türkiye’ye müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Şafak, ayrıca Türkiye’deki Batı karşıtlığının yanlış olduğunu da kaydetti. Seçim dönemlerinde HDP’ye oy isteyen, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a olan düşmanlığıyla ülkesini sürekli kötüleyen Elif Şafak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye uzaklaşsa bile Batı, halkın direnmesine yardım etmeli.” İlk değil Elif Şafak, daha önce de İsveç’te yayımlanan Svenska Dagbladet Gazetesi’nde kaleme aldığı yazısında Türkiye’de son dönemde meydana gelen gelişmeleri küstah sözlerle değerlendirmişti. Şafak, “Basının düşmesi, kadına yönelik şiddetin artması, gücü paylaşma iradesinde yetersizlikle birlikte Türkiye çeşitlilik ve birlikte yaşama kültürünü oluşturmada başarısız oldu. Gerçek şu ki; geriye doğru gidiyoruz, nasıl başka uluslara örnek olabiliriz ki?” ifadeleriyle tepki çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir