Nagehan sen hayırdır

Daha önce ki programında dikkat çeken sözlere, farklı çıkışlara imza atan Yazar Nagehan Alçı, söyledikleriyle yine dikkatleri çekti. Habertürk kanalında yayınlanan Para gündem adlı programda perşembe günü yayınlanan bölümde Gazeteci Gürkan Hacır ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken Suriye ile ilgili de görüşlerini aktardı.

ALÇIDAN SKANDAL İFADELER

Programda Alçı, Suriye’de ki gündemi değerlendirirken P-Y-D ile ilgili farklı görüşler yaptı.

Geçmiş zamanlarda farklı P-K-K açılımı görüşleri sunan destek olan, “güneydoğuda ki gazilerimiz adına, asker eşleri, maarif takvime açılsın fotoğraf çekilsin” gibi sözler kullanan Nagehan Alçı bu defa da Y-P-G açılımı siyasi kanadı güçlenmelidir tarzında isteklerde bulundu.

Nagehan Alçı canlı yayında bu sözleri kullandı:

‘Y-P-G dediğimiz yapı uzayda salınan, hiçbir temeli olmayan bir terör örgütü olarak tanımlanamaz. Y-P-G silahlı kanat açık bir şekilde terör örgütüdür. Ama aynı zamanda Suriye’nin içinde bir gerçekliğe tekabül ediyor. Barış Pınarı Harekatı’nda elde edilen başarının neticesi olarak önemli olan belki orta vadede Y-P-G’nin siyasi kanadının daha güçlü olmasını sağlamak. Yani Y-P-G Suriye’nin içinde var ve olmaya devam edecek.’

Bu sözlerini kullandıktan sonra Ebru Baki sordu, dedi ki: “Siyasi kanadı kim?” diye sorunca “İşte PYD, PKK’dır yani” diyerek yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir