Nato’dan ilk S400 Açıklaması

Ve Türkiye gövde gösterisi yapa yapa s400 savunma sistemleri Türkiyeye gururla getirdi bunu mukabil Kuzey Atlantik ittifakı olarak bilinen Nato’da ilk açıklamasını yaptı bakın aldığımız sistemler Nato’ya nasıl battı NATO, S 400’ün ilk parçalarının Türkiye’ye gelerek teslim edilmesi hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Türkiye’nin S-400 almasından derin bir endişe duyulduğu” aktarıldı.

NATO FENA BOZULDU

Milli Savunma Bakanlığı, S-400’lerin birinci grubunun Ankara’ya intikalinin başladığını duyurdu. Rusya’dan gelen ikinci ve üçüncü uçak da Ankara’ya indi. Hava savunma sisteminin Türkiye’ye gelmesinin ardından NATO bir açıklama yaptı.

NATO’nun Fransız haber ajansı AFP’ye yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin S-400 almasından endişe duyulduğu” aktarıldı.

Söz konusu silah sistemlerinin müttefik sistemlerle uyumsuz olduğu belirtilen açıklamada, “Türkiye’nin S-400’leri alma kararının oluşturacağı potansiyel sonuçlardan dolayı endişeliyiz” denildi.

S400’LERiN TESLİMİNDEN HEMEN SONRA YAŞANANLAR

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Satterfield Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal’ı ziyaret etti. Satterfield, dün de Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret etmiş, buradaki muhataplarına nezaket ziyareti gerçekleştirmişti.

David Satterfield, Dışişleri Bakanlığı’ndaki ziyaretleri sonrasında, Bakanlık’ta şehit Türk diplomatları anmak için oluşturulan duvarı inceledi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ BU FOTOĞRAFI YAYINLADI

Satterfield’ın duvarı incelerken çekilen fotoğrafı ABD Ankara Büyükelçiliği’nin (US Embassy Turkey) Twitter hesabından yayınlandı.

Vatandaşlar ise bu paylaşımın altında paylaştıkları mesajlarla tepkilerini dile getirdi. Sizde gururla bu olayı elden ele dağıtarak bize destek olun S400 lerin alınmasına desteğinizi gösterin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir