Nevşin Mengü’den Erdoğan paylaşımı Adam Kapattı

CNN Türk’te işine son verildikten sonra DW Türkçe’de çalışmaya başlayan Nevşin Mengü, Twitter’dan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Ünlü sunucu Nevşin Mengü’nün sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşım tepkilere neden oldu. Nevşin Mengü, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için tepkilere neden olan bir paylaşımda bulundu.Mengü, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Halk TV ve FOX TV kanalları için verdiği kapatma cezalarına göndermede bulundu. Nevşin Mengü, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Erdoğan için Twitter’dan, “Adam kapattı” ifadelerini kullandı.

Nevşin Mengü’nün babası politikacı Şahin Mengü’dür. Sunucu ve gazeteci Nevşin Mengü 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Nevşin Mengü baba tarafından aslen Kastamonu İnebolu’ludur. İlköğretimini Ankarada, Ortaöğretimini Ted Ankara Koleji’nde, Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ve Yüksek Lisan eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlamıştır 2005 senesinde Kanaltürk Televizyon kanalında tv hayatına adım atan Nevşin Mengü yine bu kanalda ilk olarak türk’de muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bırakır

, 1,5 yıl Ajansın Tahran temsilciliği yapar. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ta bir süre görev alan sunucu, altı ay Hürriyet Gazetesi’nde de çalışmıştır. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yapmaktadır. Mengü; Temmuz 2011’de mensubu bulunduğu medya grubu DYH’in bünyesindeki Kanal D’nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları nedeniyle yayın yapamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir