Nihat Genç’ten YHT yorumu kaza değil

206 yolcu taşıyan ve Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren kaza yaptı. Kazanın ardından Gazeteci yazar Nihat Genç, çarpıcı bir yorumda bulundu. 206 yolcu taşıyan ve Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu’nda kaza yaptı.Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, kaza yerindeki incelemelerin ardından ‘3’ü makinist olmak üzere toplam 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 47 vatandaşımız da tedavi görmektedir.’ açıklaması yaptı.

Yaşanan bu elim kazanın ardından gazeteci yazar Nihat Genç, konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan yorum yaptı.Genç, paylaşımında ‘Bugünkü feci tren kazası meydana geliyor, bunun bir kaza değil bir suikast olduğundan hiç bir mühendisin şüphesi yok, kesinkes suikast ve umdukları bekledikleri ölü sayısı 100 aşkın olacaktı.’ dedi.

Nihat Genç, 1956 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu, İskender Paşa İlkokulu’nda, orta okul ve liseyi Trabzon Ticaret Lisesi’nde okuduktan sonra 1973-1974 döneminde mezun oldu. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi ve Ankara’da Bankacılık okuluna kayıt yaptırmış ancak siyasi olaylar nedeniyle bu okullardan ayrılmıştır. Sağlık İdaresi Yüksek Okulu 1983 yılı mezunudur. Okul bitimi Ankara Rehabilitasyon Merkezi’nde peşinden Kültür Bakanlığı’nda toplam dokuz yıl memuriyet yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir