Öğretim görevlisi öğrenciye mesajlar atmış

Öğretim görevlisi bu mesajları öğrencilere ve kızlara göndermiş iddiası var. Ekran resmi alan öğrenciler s-ç duyurusunda bulundular. Burdur şehrinde yaşandı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde edindiğimiz bilgilere göre öğretim görevlisi olan bir şahıs, kız öğrencilere tc-z sal-dırı girişiminde bulunduğu iddialarının akabinde MAKÜ Rektörlüğü’nden yazılı açıklama duyuruldu. Yazışmalar kamuoyuna çıktı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde bir öğretim görevlisinin kız öğrencilere tac-z ve cns-l sal-dırı girişiminde bulunduğu iddiaları üzerine MAKÜ Rektörlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Duyuruda olayla ilgili d-siplin sor-şturması açıldığı, b-hsi geçen öğretim görevlisinin ‘kamu görevinden çıkarılma’ c-zası verilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bildirildiği ve s-vcılığa s-ç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

MAKÜ’de görevli öğretim üyesinin, kiz öğrencilere tc-z ve c-n-sl sal-dırı girişiminde bulunduğu iddiaları bulunmakta. Öğrenci olduğunu dile getiren bir kadın kullanıcının Tw-tter’daki hesabından “Arkadaşlar bir konuyu aktaracağım.”

Uzun zamandır bu ps-kolojinin yarattığı hisle yaşayamıyorum. Mehmet Akif Üniversitesi’ndeki öğretim üyelerinden 2 kişi, ben de dahil çoğu kadın öğrenciye tc-z ve tcav-z girişiminde bulunmuştur” görüşlerinin yer aldığı paylaşımlar kısa sürede aktarıldı.

İddialarla ilgili MAKÜ Rektörlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada “Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan üniversitemizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

Rektörlüğümüze gelen bir ih-bar üzerine, 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak d-siplin s-ruşturması açılmış olup, bahse konu iddiaların niteliği ve s-ruşturmanın gzliliği ilkesi gereği s-ruşturma hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde, d-siplin s-ruşturması sonucunda hakkında s-ruşturma yapılan kişinin ‘kamu görevinden çıkarılma’ c-zası ile tec-ziyesi teklif edilmiş, durum gereği için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na aktarılmıştır.

Sürecin en kısa zamanda tamamlanması olasıdır. Ve d-siplin s-ruşturması başlar başlamaz, sonucu beklenmeksizin 12 Mart 2019 tarihinde durumun hassasiyeti dikkate alınarak, konu ivedilikle Burdur Cumhuriyet Başs-avcılığı’na aktarılmış ve konu hakkında s-ç duyurusunda bulunulmuş olup, ad-li s-ruşturma süreci devam etmektedir.” ifadeleri aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir