Öncesinde gösterme cür’reti gösterdiler

Olacak iş değil askerimizin konuşlandığı bölgelerin koordinatlarını paylaştılar. A-rt niyetli şahısların eline geçti. Sözde yanı başımızda olanlar yaptı bir de bunu ayrıntılar belli oldu.

Askerimiz bilindiği üzere bugün Su’riye’ye girdi ve opera-syonlar başladı. Sınır gü-venliğimizi oluşturmak ve mü-ltecileri bu bölgeye nakletmek amacı ile giriş yaptık.

Tabi buna bir çok ülke karşı çıktı ve tepki mesajları yayınladı bunun yanı sıra pes dedirten bir gelişme daha yaşandı. Askerlerimizin koordinatlarını aktardılar.

Suriye’nin kuzeyin de PK-K’nın uzantısı YP-G’nin varlığını yok e-tmek ve Tür-kiye’deki Su-riyelilere güvenli bölge oluşturarak ülkelerine dönmeyi sağlamak adına askerimiz, Fırat’ın doğusunda Su-riye’nin kuzeyine opera-syon hazırlığı içindeydi.

Türk askeri, bölgedeki konuşlanmasına devam ederken, opera-syondan rahatsızlık duyan Yu-nanistan medyası, TS-K’nın konuşlandığı bazı bölgelerin ko-ordinatları ve uydu görüntülerini sosyal medyadan aktardı. Yu-nanistan bu hareketiyle bir kez daha kimin tarafında olduğunu acıkça belli etmiş vaziyette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir