Onları sınır dışı edelim

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ın 24 Nisan’ı ‘Er-me-ni soy-kı-rı-mı anma günü’ ilan etmesini sert sözlerle eleştiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,”Daha dün Kanuni’nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz” dedi. Destici, “Er-me-nistan’dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Er-m-eni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim” ifadesini kullandı.BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Eskişehir’in Sivrihisar Belediye Başkan adayı Mehmet Çini’nin tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un 1915 olaylarıyla ilgili açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Fransa’nın soy-kı-rım-cı aramasına gerek olmadığını söyleyen Destici, “Aynaya bakın. O aynada kendinizi görürsünüz. Fildişi Sahilleri’nde kendinizi görürsünüz. Nijer’de, Fas’ta, Tunus’ta, Cezayir’de kendinizi görürsünüz. Bu Müslüman Türk milleti tarihin hiçbir döneminde asla hiçbir millete ne soy-kı-rım ne de katliam yapmıştır. İslam inancımız bunu reddeder ama sizin tarihiniz soy-kı-rım-larla dolu” ifadelerini kullandı. Destici, Fransa’nın Türk milletine laf söyleme hakkının olmadığını belirtti. Er-me-ni soy-kı-rı-mı iddialarını reddeden Destici, “Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

Daha dün Kanuni’nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz’ “Siz kimsiniz? Sen önce kendi soy-kı-rım-larının hesabını ver. Sen Cezayir’de 2 milyon Müslümanın ö-lü-mü-ne sebep oldun. Sen Ruanda’da darbeyi destekledin, 800 bin masum insan hayatını kaybetti. Sen önce bunların hesabını ver. Siz daha dün Kanuni’nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz. Sen kimsin de bu millete racon kesiyorsun, Er-me-ni soy-kı-rı-mı yapıldığını iddia ediyorsun. Bunu reddediyoruz. Kabul etmiyoruz. Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez. Bu büyük bir yalandır. Bugün Er-me-nistan’dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran

100 bin Er-me-ni var.

Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim.

Bunlar bir taraftan Türkiye aleyhine lobi gerçekleştiriyor, bir taraftan da biz bunları besliyoruz. CHP zihniyetinde olanlar ya da siyonist emperyalistlerin Türkiye’deki maşaları hep Suriyeli mültecileri gündeme getiriyorlar ama Er-me-ni ka-çaklarını hiç gündeme getirmiyorlar. Getirmezler çünkü akrabaları onlar. Bizler her şeyin bilincindeyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir