Pelin Batu oğluna bakın ne isim koydu

Her Fırsatta islama ve Müslümanlara saldıran Devleti Ali Osmanlı dan gelen soyumuzu hiçe sayarak O olmasaydı adınız Yorgo olurdu Babanız yunan olurdu diyenlerden biri olan Pelin Batu isimli sözde sanatçı doğum yaptı Çocuğuna verdiği ismi duyunca çok şaşıracaksınız bakın ne isim koydu.Doğum sırasında kalça kemiği kırılan ve yürümekte zorlanan Pelin Batu, ayağa kalktı.

Oyuncu Pelin Batu, eşi Macit Bitargil ve oğlu Rafael ile Nişantaşı’nda görüntülendi. 7 ay önce doğum yapan ve doğum sırasında kalça kemiği kırılan Batu’nun, koltuk değnekleriyle yürürken zorlanmadığı görüldü.Genel durumuyla ilgili konuşan Batu, “Şu miniği doğurdum ve doğum sırasında kalça kemiğim çıktı. Müsebbibi oğlum Rafael yani, onun yüzünden sakatlık geçirdim. Ama zamanla geçiyor. İlk günler daha zordu, şimdi yürüyebiliyorum.” dedi.

Türk oyuncu, şair ve tarihçi Pelin Batu. Pelin Batu kimdir? İşte Pelin Batu’nun biyografisi…Pelin Batu 27 Aralık 1978 tarihinde Ankara’da doğdu. Pelin Batu, babası İnal Batu diplomat olduğu için çocukluğunu Pakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti ve A BE D gibi farklı ülkelerde geçirdi. New York’taki Marymount Okulu’nda liseyi bitirdi ve ayrıca Mannes Müzik Koleji’nde (Mannes College The New School for Music) müzikal ve tiyatral yetenekler kazandı. New York Üniversitesi’nde edebiyat ve felsefeye başladıktan sonra üzerine çalıştığı bölümü tarihe çevirdi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. Doktorasını 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.

Pelin Batu 1999 yılında çekilen Harem Suare filmiyle sinema dünyasına giriş yaptı, ayrıca birçok film ve dizide oynadı. Ahmet Almaz ile Yahudilik Tarihi isimli bir kitap yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir