pervin buldan açıklamayı yaptı

Yenilenen 23 Haziran seçimin de Cumhuriyet Halk Partisi adayı olan İmamoğlunun kazanması ile ilgili Hdp Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, twitter hesabından açıklama yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran seçimine dair ilk açıklamasını twitter hesabından yaptı. seçimleri Ekrem İmamoğlu kazandı ama Hdpli isim kazananın kendileri olduğunu açıkladı buna gerekçe olarak ta bakın neleri gösterdi

KAZANAN HDP OLMUŞTUR DEDİ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yenilenen seçimde tekrar farkı daha fazla açarak kazanan Ekrem İmamoğlu oldu. Ak Parti MHP ittifakına karşı İmamoğlu’nu destekleyen H’DP’den ilk açıklama partinin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan geldi. Buldan, twitterdan yaptığı açıklamada “Bu günün galibi Kürt’ler ve HDP olmuştur Nokta…” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, sonuçlanan İstanbul seçimine ilişkin konuşarak, “İstanbul seçim sonuçlarını belirleyen HDP’nin yaklaşımı olmuştur. HDP tarafsız siyasetini koruyarak İstanbul seçim sonuçlarını aslında bir demokrasi mücadelesine çevirerek tüm halkların ortak umudu olmuştur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonucunu partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında değerlendiren Temelli, seçimlerin demokratik zeminde yapıldığını ifade etti.Türkiye siyaseti açısından önemli bir sürecin geride bırakıldığını belirten Temelli, artık 24 Haziran ve sonrasına bakılması gerektiğini vurguladı.

Temelli, HADP seçmeninin bu seçimlerde de önemli bir inisiyatif kullandığına dikkati çekerek, “İstanbul seçim sonuçlarını belirleyen HDP’nin yaklaşımı olmuştur. HADP herhangi bir kutuplaşmış siyasete kendisini payanda etmeden, tarafsız siyasetini koruyarak, İstanbul seçim sonuçlarını aslında bir demokrasi mücadelesine çevirerek tüm halkların ortak umudu olmuştur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir