Portakal’dan Erdoğan’a cevap

FOX TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Geçtiğimiz günlerde FOX TV ekranlarında canlı yayında haber sunarken Fransa’da 17 Kasım’da başlayan ardından tüm Avrupa’ya yayılan Sarı Yelekliler eylemlerini değerlendiren ve vatandaşları sokağa çıkmaya çağıran Fatih Portakal’ın sözlerine, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çok sert tepki göstermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’de katıldığı toplu açılış töreninde

FOX TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal’ın sözlerine tepki göstermiş ve “Edep fukarasının bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor, ahlaksıza bak, yargı gereken cevabı verecektir” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından Fatih Portakal sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’a yanıt veren Portakal şu ifadeleri kullandı:“Başları kesilmelidir,” diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa, “edepsiz ve ahlaksız” demeseydi iyiydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti; Fransa’daki ‘Sarı Yelekliler’ eylemlerini değerlendiren Fatih Portakal’ın sözlerine tepki gösterdi. Fransa’daki ‘Sarı Yelekliler’ eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eylemlere ilişkin değerlendirmesini yorumlayan FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, geçtiğimiz günlerde ‘Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğal gaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası.’ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir