Reis Makrona ne demiş

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Fransanın toy Cumhurbaşkanı Emanuel Makron’u nasıl yerin dibine soktuğunu anlattı omzundan tutup bakın Koskoca Fransa Cumhurbaşkanını nasıl Madare etmiş İşte Güçlü Lider Güçlü Türkiye Japonya’da gerçekleştirilen G-20 Zirvesi’nin ardından medya yöneticilerinin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada oldukça ses getiren Macron ile olan fotoğrafını baştan sona anlattı.

MAKRON’U SERT ŞEKİLDE UYARDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşme ile ilgili şunları söyledi; Buradaki görüşme tam aksine çok olumlu geçti. Sayın Macron “niye bana bunları söyledin falan” demedi. İkili görüşmede kendisine bizzat söyledim; “Bak” dedim, “Kıbrıs meselesinde sen bir defa konuşamazsın. Senin Kıbrıs’la yakından uzaktan alakan yok. Burada ben konuşurum, Yunanistan konuşur, İngiltere konuşur, AB konuşur ama sen konuşamazsın.”

ERDOĞAN MAKRON ÖZEL OLARAKTA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gün içinde Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile bir araya geldi. Zirvenin yapıldığı IN TEX Osaka Fuar Merkezi’ndeki basına kapalı görüşme 1 saat sürdü.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir