Resul ayn alındı

Türkiye’nin t-r-r devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Ba rış P’ınarı Harekatı 4. gününde. Sahadan gelen son dakika bilgilerine göre harekat kapsamında çok sayıda köy terörden arındırıldı. Tel A’byad ve R’esulayn alındı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 09.10.2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Barış Pınarı Harekatını başlattı. İlk önce F-16’lar havalandı.

SU’RİYE MİLLİ ORD-SU TEL A’BYAD’A VARDI

Tel Abyad ve Rasulayn’daki Y’PG mevzileri b-mb-landı. Aynı günün gecesinde ise Tel A’byad ve R-sulayn’a kara harekatı başlatılırken sabah da obüs atışlarıyla t-r-r mevzileri yok edildi.

11:10: Su’riye Milli Ordusu ve Türk Sil-hlı Kuvvetlerinin yürüttüğü B’arış Pınarı Harekatı devam ederken, S’uriye Milli Ordusu’ndan bir grup asker daha Tel Abyad’a vardı. Suriye Milli Ordusu, Fırat’ın doğusuna asker göndermeye devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordu, Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte Fırat’ın doğusuna binlerce askerini göndermeye devam ediyor.

TER-R MEVZİLERİ YERLE BİR EDİLDİ

Suriye Milli Ordusuna ait Al-Mottasem adlı askeri grup hazırlıklarını tamamlayarak T’el Abyad’a vardı. 12.15 Türkiye’nin, Fırat’ın doğusundaki t-r-rist unsurlara yönelik başlattığı Ba’rış P’ınarı Harekatı kapsamında R’esulayn şehir merkezinin kontrolü ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir