Reyes’ten Pınarı Harekatı’na destek

Türkiye’nin haklı gerekçelerini öne sürerek sınır güvenliğini korumak amacıyla Suriye’nin kuzeyindeki t-rör unsurlarına yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ediyor. Harekata bazı ülkelerden destek gelirken bazı ülkelerden de tepkiler gösterildi. BM genel kurulunda oylama gerçekleştirilmiş, Kıbrıs’tan aykırı sesler yükseltilmiş, Avrupa Birliği kınaması için çabalar sarfedilmiş Erdoğan tek tek eleştirileri yanıtlamıştı

BİR KÖTÜ GÜN DOSTUNDAN DAHA TÜRKİYE’YE DESTEK

Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregoria Bracho Reyes, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yuvalanan ter*ör örgütü PKK/YPG’ye karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Reyes, “Biz her zaman Türkiye’nin yanında olacağız. Dünyanın imparatoru olduğunu zanneden ülke tarafından gelen tehditleri kabul etmememiz lazım” dedi.
Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregoria Bracho Reyes, Barış Pınarı Harekatı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve destek mesajı gönderdi.

“Türkiye’nin yanında olacağız” Reyes, yaptığı açıklamada, “Biz her zaman barışın, demokrasinin arkasındayız ve şu anda Türkiye de tamamen barışın ve demokrasinin yanında yer almaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun kardeşi, arkadaşıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir