S-400’ler 15 temmuzda Türkiye’de olsaydı neler olurdu

Türkiye, 15 Temmuz’daki FETÖ’cü hain darbe girişiminin yaralarını sarmaya devam ederken, alçak girişimin 3. yıl dönümünde gündemdeki en önemli maddelerden biri de ülkemizin S-400 satın alması. Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, darbe gecesi F-16’ların saatlerce başkent Ankara ve İstanbul’da terör estirdiğini, 68 vatandaşımızı şehit ettiğini, TBMM’yi b’ombaladığını ve Cumhurbaşkanı

Erdoğan’ın uçağını arayacak kadar serbestlerdi.

Gökyüzünde dolaşıp durdular millete eziyet ettiler.

S400’LER RAMPADA OLSAYDI

“Eğer o dönemde S-400’lerimiz olsa bunlar yaşanmazdı. S-400’lerin olmadığı her an gökyüzünüzü FETÖ’ye bıraktığınızın resmidir. Gelecek dönemde ABD maşası grupların yeniden böyle bir girişimde bulunup-bulunmayacağını kimse garanti edemez” şeklinde konuştu.

S-400’LERLE BİRLİKTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

O dönemde bu tarz yüksek irtifa/uzun menzil hava savunma sistemimiz olsaydı ihanet gecesinde yaşananların önüne geçilebileceğine işaret eden Karataş, “ABD maşası FETÖ’cü hain pilotlar ülkemizin uçaklarıyla gökyüzünde adeta cirit attı. TBMM’yi bombaladı, başkentte terör estirdi, İstanbul’da ortalığı birbirine kattı. O kadar rahatlardı ki, gökyüzünde saatlerce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağını aradılar. O dönem yapılabilen tek şey bu hainleri aşağıdan izlemek oldu. S-400’lerle birlikte yeni bir dönem başlıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir