S500 ler geliyor

Ve Amerike daha S400 leri hazmedememişken S500 lerin yolda olduğu haberi geldi Teknoloji yarışında geri kalmaya başlayan Birleşik Devletler Rusyanın geliştirdiği hava savunma sistemlerini ancak izlemekle yetiniyor Amerike merkezli uluslararası ilişkiler dergisi National Interest, Rusya’nın üretim aşamasında olduğu yeni f’üze savunma sistemi S-500 hakkında bir makale yayımladı makalede bakın hangi kritik konular ele alındı

S400 LER DAHA HAZMEDİLMEDİ 500 LER YOLDA

Söz konusu yazı, ”Hazır ol NATO! Rusya’nın S-500’leri s’avaş alanına iniyor” başlığıyla duyuruldu.Rusya’nın geliştirmekte olduğu S-500 f’üze savunma sistemlerinin üretimine başlandığıyla ilgili açıklamalar, A’BD basınının yoğun ilgisini çekti. Konunun önemine dikkat çeken , S-500’lerin beklenenden daha hızlı bir şekilde podyuma çıkacağını yazdı.

Amerike iki ayda bir çıkan uluslararası ilişkiler dergisi The National Interest’te Mark Episkopos imzasıyla yayımlanan makale, Rusya’nın S-500 f’üze savunma sistemlerine ne zaman sahip olacağının yanıtını aradı. Söz konusu makale, okuyuculara ”Hazır ol NATO! Rusya’nın S-500’leri sahaya iniyor!” başlığıyla duyuruldu.

‘ÖNCÜLLERİNDEN DAHA MODERN

R’ostec şirketinin CEO’su Sergey Çemezov’un R’usya’da bir televizyon kanalına verdiği röportajın hatırlatıldığı makalede, Çemezov’un şu sözlerine yer verildi: ”S-500 sistemlerinin üretimine başlandı ve çok yakında hizmete alınacaklar. S-500, öncüllerinden çok daha modern ve karmaşık bir sistem. Henüz hazır olmadığı için şimdilik onun hakkında detaylıca konuşmak istemiyorum, fakat çok yakında podyuma çıkacaklar.”

”SON AŞAMASINA GİRİLDİ”

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov’un S-500 füze savunma sistemleriyle ilgili daha detaylı bilgiler paylaştığını aktaran makale, Manturov’un Interfax ajansına verdiği demeçten şu alıntıyı yaptı: ”S-500 Prometheus füze savunma sistemlerinin geliştirilmesi, son aşamasına girdi dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir