Salondan dışarı çıkarttırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Beyaz Saray’da senatörlerle bir araya geldi.Görüşme öncesinde gazetecilere kısa bir açıklama yapan Trump, Suriye’deki ateşkesin iyi gittiğini söyledi ve “Kürtler de memnun görünüyor” dedi. ABD Başkanı, Suriye’de “sadece petrolü güvence altına almak için asker bıraktıklarını” söyledi. “Türkiye ile ticari ilişkilerimizi artırma konusunda istekliyiz.

HAREKETİ HERKESİ AFALLATTI

Biz bunun kolaylıkla 100 milyar dolara çıkarılabileceğini düşünüyoruz” diyen Trump, gazetecilerin S-400’ler konusundaki sorularına “Biz bu konuları ele alacağız. Aynı zamanda F-35’leri de konuşacağız” diye yanıt verdi

Erdoğan’ın ziyaretinden memnun olduğunu belirten Trump, Türkiye’nin IŞ-D’le mücadele ettiğini ve kendisi göreve geldiği döneme göre “IŞ-D’le mücadele” konusunda “iyi durumda” olduklarını söyledi. Erdoğan ise “Sayın Başkan’la birazdan geniş bir basın toplantısı yapacağız. O bakımdan burada tekrar herhangi bir ifade kullanmama gerek yok. Basın toplantısında her şeyi etraflıca anlatacağız” dedi.

SALONDAN KOV-LDULAR

Trump’a gazeteciler ABD Temsilciler Meclisi’nde süren azil soruşturmasıyla ilgili soru sordu. Trump “Cadı avı” diye yanıtladı. Gazeteciler daha sonra Beyaz Saray görevlilerince dışarı çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir