Seçimler öncesi İlginç gelişme Davutoğlu parti kuracağı iddia ediliyor

Yerel seçimler öncesi, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni bir parti mi kuracak? Dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Siyasi partilerin 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere yönelik aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyorken flaş bir gelişme yaşandı.Ak Parti’de birçok kritik görevde bulunan ve Erdoğan tarafından Başbakanlık görevinden alınan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar Gazetesi’nde çok konuşulacak bir yazı kaleme alındı.

Karar Gazetesi yazarlarından Hakan Albayrak, Davutoğlu’nun birçok ilde konferans verdiğini, katılımların ise yoğun olduğunu, bu konferansların ise baskı nedeniyle medyada yer almadığını iddia etti. Türkiye genelinde gençlerin ‘Duruş Okuma Grupları’ kurduğunu söyleyen Gazeteci – Yazar Albayrak, Eski Başbakan Davutoğlu’nun bir hazırlık içinde olduğunun sinyalini verdi. Ahmet Davutoğlu’na yönelik itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü söyleyen Hakan Albayrak, Davutoğlu’nun katıldığı konferans salonlarının dolup taştığını, aynı durumun geçen gün Karabük’te de yaşandığını, 420 kişilik salonun yetmediğini ifade etti.

Davutoğlu’nun Karabük’teki konferansta pelikan konusuna da değindiğini söyleyen Albayrak, köşe yazısında Davutoğlu’nun insanların şahsiyetini, haysiyetini, izzetini yok etmek için seferber edilen “iletişim teröristleri”nin iğrençliğine dikkat çektiğini belirtti. Davutoğlu, Kendi açıklamasında Başbakanlıktan ayrılma süreci esnasında hakkında çıkan ‘Pelikan dosyası’ ile ilgili de şu açıklamayı yaptı  Pelikan Dosyası diye bir şey çıktı. Beni birazcık tanıyanlar için her birisi iftira olan şeyler. Peki kim bunu çıkarttı, belli değil. Ben biliyorum da toplum bilmiyor. Kendileri saklandılar. Nice hakaretler yaptılar. Bu sadece bana mı yapıldı? Bu bir çete. Çık ortaya, eleştireceğin şeyi eleştir, söyleyeceğin sözü söyle, vereceğin kavgayı ver. Ama şahsiyetsiz kimlikler arkasına kimliklerini gizleyerek saldırma.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir