Severek evlenmişlerdi

Kader bazen ağlarını sizin için örer. Aşk evliliği yaptık eşimle. Mutluluktu hayalimiz. Her şey bizim içindi sanki. Ta ki o talihsiz kazaya kadar. Eşim evliliğimizin yedinci ayında maalesef trafik kazası geçirip yatağa bağımlı hale geldi. Çaresiz günler birbirini kovalıyor, eşim bir türlü uyanmıyordu. Doktorlar ümitvar konuşmuyordu. Sonunda doktorlar: “Yapacak bir şey kalmadı, fişini çekmekten başka.” deyince dünyam başıma yıkıldı.

TAM FİŞİNİ ÇEKECEKTİ

Ne olduysa fişi çekmek için elimi uzattığım anda oldu. Henüz yirmi iki yaşındaki Matt motosiklet kazasında ağır yaralanmıştı. Birçok kemiği kırılmış, en önemlisi beyni hasar almıştı.

Matt’ın eşi Danielle, doktorların: ”Eşinizin uyanamama ihtimali çok yüksek.” deyince bedeni soğuk terler dökmeye başladı. Matt’ı hayata bağlayan solunum cihazını kapatmanın vakti gelmişti. Bu görev Danielle’ye verilmişti. Prosedürler öyle gerekti-riyordu. “Hayatımıza bile başlayamamıştık. Vazgeçemezdim” diye diretti Danielle. Eşini eve getirip bakımıyla yakından ilgilenmeye, özverili davranmaya başladı. Birinci önceliği eşiydi onun için.

Sevgi meyvelerini vermeye başladı. Yavaş yavaş kıpırdamaların ardından ilk kelimeler dilinden dökülmeye başladı Matt’ın. “Deniyorum.” diyordu. Danielle ilk sözler dökülünce eşinin ağzın-dan dünyalar adeta onun olmuştu. Günler onların için akıyor, Matt her geçen gün biraz daha iyileşiyordu. Cümleler dizebiliyor, ayağa kalkabiliyor, hareket edebiliyordu artık. Tek sorun kaza ve kaza öncesini hatırlayamamasıydı. Olsun diyordu Matt: “İyi ki Danielle ile evlenmişim. Onun karşılıksız sevgisi sayesinde bugün hayattayım.”

Normal hayatına dönen, bisiklete binen, hemen hemen istediği istediklerini yapabilen Matt, her şeyi eşi Danielle’ye borçlu olduğunu her defasında dile getirmekten geri durmuyor.

“Aşk her şeye kadirdir.” Boşuna denmemiş meğer. Evliliğin sadakati “iyi ve kötü günde” en güçlü şekilde böyle tezahür ediyordu. Bugün sekizinci evlilik yıldönümlerini kutlayan çiftin imrenilecek bir evlilik temelleri olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir