Sevkiyattaki büyük Sır Dünya Türkiyeyi konuşuyor

Sevkiyattaki büyük Sır Dünya Türkiyeyi konuşuyor Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırına yaptığı büyük sevklere devam ediyor. Dünyanın gözünü Türkiyeye çevirdiği noktada Türkiye’nin strayejik hamleleri çok büyük dikkat çekti. Dünya Türkiye’nin Suriye sınırına yaptığı sevkiyatları konuşuyor. işte herkesi şaşırtan ayrıntı uzmanlar tarafından işte böyle yorumlandı Sevkiyattaki büyük Sır Dünya Türkiyeyi konuşuyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen günlerde Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleneceğini açıklaması üzerine günlerdir çeşitli illerden sınıra askeri sevkiyatlar yapılıyor.

ÇANKIRI’DAN HATAY’A SEVKİYAT Dün Çankırı’da 28. Mekanize Piyade Tugayından 60 ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı) sevkiyatı için çalışmalar tamamlandı. Askerler Tren Garında silah arkadaşları ve aileleriyle vedalaştıktan sonra sınırdaki birliklere katılmak üzere yola çıktı. DİKKAT ÇEKEN AYRINTI Sınır hattına sevk edilen zırhlı araçların, çöl rengiyle boyanarak bölgenin doğal koşullarına uygun hale getirildiği gözlendi. .Bu durum Türkiye’nin Suriye’de düzenlemesi beklenen Münbiç operasyonunda bölgenin derinlerine kadar ineceği olarak yorumlandı.. Hatay’a gelen zırhlı personel taşıyıcılar ile tank yüklü askeri araçlar, Kilis’e doğru hareket etti.

Türkiye’nin kullandığı tank modelleri Türkiye, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde toplamda 3752 tanka sahip. Peki Türkiye’nin tank sayısı kaç tane? Türkiye sahip olduğu tankları iki farklı üretici ülkeden sağladı. Bu ülkeler NATO üyesi ABD ve Almanya. Türkiye’nin tanklarının 3022 adedi ABD, 730 adedi ise Almanya’da üretildi. Türkiye tank sayısında Dünya’ya kısayla iyi bir duruma sahip.

Sahip olunan tanklar arasında bir karşılaştırma yapılırsa eğer, en modern tankımız Leopard 2A4 dememiz yanlış olmaz. Ayrıca her bir tank ASELSAN veya diğer Türk savunma sanayii firmaları tarafından modernizasyon geçiriyor. Bu modernizasyonlarda birlikte tankların kullanım ömrü uzuyor ve tanklara yeni kabiliyetler ekleniyor. Aşağıdaki listeden hangi tankın hangi ülkece üretildi ve kaç adet bulunduğunu inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir