Sezayi neler neler söyledi

Sezai Temelli yü’rek ye*miş öyle gelmiş resmen. Küs’tah teh’ditlerde bulundu. Geri adım atmayacağız, attıracağız dedi. Sezai Temelli, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kay-yım atanmalarına s-kandal açıklamalarla yüklendi. Demo-kratik yöntemlerden ayrılmayacaklarını ve demo-krasi mücadelesini sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı. Sezai Temelli, “Demo-krasiden yana, demo-kratiklikten yana inisiyatif alma zamanıdır.

HESAP SORACAĞIZ

Halkların iradesine sahip çıkma zamanıdır; gelin bu so-ysuz siyasete karşı hep birlikte yan yana duralım” çağrısında talebini iletti.

‘Hesap soracağız’ Sezai Temelli, “Biz demo-krasi mücadelesinin peşindeyiz. Mutlaka ve mutlaka bu iktidarın yaptıklarından hesap soracağız. Şimdi demo-kratik siyaset zemininde buluşma zamanıdır. Asla bu zemini terk etmemeliyiz dedi. Demo-kratik siyaset içinde kalarak meşru müca-dele hakkımızı kullanacağız. Demo-krasi mücadele ile kazanılacak. Demo-krasiyi birilerinden beklemeyeceğiz.

Kaybettiler, yine kaybedecekler. Kazandık yine kazanacağız!” dedi. Öte yandan kayyım atamaları sonrası Ha-lkevleri, İH-D, K-ESK ve Maz-lumder heyetleri HD-P Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Sezai Temelli ile bir görüşme gerçekleştirdi. Sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir