Sezayi temelsiz konuştu

ürkiye’nin Fırat’ın doğusundaki qKK/PVG’li trristlere yönelik olası oper-syon öncesi muhalif odaklardan skandal açıklamalar gelmeye başladı. qKK’nın siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye’nin, Fırat’ın doğusuna gerçekleştirmeyi planladığı operasyona ilişkin konuştu. Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında ağzından sarf edilen cümleler açıkça birşeyi ortaya çıkardı askerimiz sadece Suriyeye girmemiş.

PERVASIZ SÖZLERLE SAVUNDU

Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu s-vaş girişiminin ve bu işg-l operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz.” sözleriyle tepki çeken açıklamada bulundu.

SEZAİ TEMELLİ qKK/PVG’YI BÖYLE SAVUNDU

Tüm Türkiye halklarını, Ortadoğu, Avrupa halklarını “sav-şa hayır” demek için yan yana gelmeye davet ettiklerini belirten Temelli, barış iradesinin savaş isteyenlere karşı güçlü bir şekilde ortaya konulamaması halinde bu felaketin bedelini çocukların, gelecek kuşakların ödeyeceğini öne sürdü. Engellemelere rağmen barışın sesinin susturulamayacağını ifade eden Temelli, “Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir