şimdi neler olacak

Erdoğan ve Ak partiye muhalif oluşuyla bilinen Aydınlık yazarı İsmet Özçelik bugünkü yazısında Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir tuzak kurulduğunu ve birilerinin Reisi yaralı bırakmak istemediğini yazdı. İsmet Özçelik’in Aydınlık’taki yazısı şöyle: İstanbul seçimi sonuçlandı. AKP adayı Binali Yıldırım açık ara kaybetti. Peki bu sürpriz miydi? Hayır.BU EKONOMİ SEÇİM

KAYBETTİRİR Ekonomi kötüydü.

Ama ekonomi yönetimi sürekli pembe tablo çizdi.

ERDOĞAN GÖREMEDİ Mİ

Adeta vatandaşla dalga geçti.Halk gerçeği yaşayarak görüyor. Yoksullaşıyor. En kötü geride kaldı” sözü kötü bir şaka olarak algılandı. 15 Mayıs tarihli yazımın başlığı şuydu: “Bu ekonomi AKP’ye İstanbul’u kaybettirir.” Dediğimiz gibi de oldu.Her şey çok açıktı. Seçim yenilenmesi büyük hata idi. İptal yöntemi de tuz biber ekti. Erdoğan adım adım tuzağa çekildi.

9 MAYIS TARİHLİ YAZIM YSK İstanbul seçimini yenileme kararı verdikten sonra 9 Mayıs günkü yazım özetle şöyle: YSK kararı AKP içinde de tartışılıyor. İstanbul rantından yararlananlar sevinçli. ‘Bir umut daha doğdu’ havasındalar. Ama Erdoğan’a ‘gönülden bağlı’ olanlar tedirgin. sevinç çığlığı atmıyorlar. Kararın Ramazanın ilk günü verilmesine vurgu yapılıyor. Belli ki içlerine sinmemiş. ‘Tuttuğumuz oruç bizi kurtarmaz’ diyenler bile var.

İPTAL TUZAK MI? Erdoğan’a ‘gönül bağı’ olanlar ‘tuzak’tan söz ediyor. Gerekçeleri de özetle şöyle: ‘İstanbul’da kaybettik. Şimdi iptal edildi. Tartışmalı bir karar. Parti üyelerimiz bile ikna olmadı. Ekrem İmamoğlu ‘mağdur’ duruma düştü. Seçimi daha açık farkla kazanırsa ne olacak? Birileri Reis’i yaralı bırakmak istemiyor. Sırtını ikinci kez yere vurarak iyice etkisiz hale getirmek istiyor.

KAZANSAK DA KAYBETTİK Seçimi yeniden kazansak bile kimse inanmayacak. Yaşananları biz kendimize bile açıklayamıyoruz ki halka açıklayalım. Reis’e büyük bir tuzak kuruldu. Ne yazık ki ‘Reis’ de uyarıları dinlemedi. Tuzağa düştü. 23 Haziran’da kazansak da kaybettik!’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir